Ubrania typu softshell – czy kurtka softshell to dobry wybór?

Ubrania softshell na rynku outdoorowym pojawiły się już kilka lat temu i od samego początku zyskały sympatię oraz uznanie, a grono fanów tego rodzaju produktów stale się powiększa. Założeniem softshellu jest zapewnienie komfortu podczas niekorzystnych, wietrznych warunków pogodowych.

Kurtka softshell zapewnia świetną ochronę przed wiatrem zachowując przy tym naprawdę dobrą oddychalność, czyli odprowadzanie wilgoci – to właśnie ten czynnik sprawia, że kurtki softshell mogą okazać się świetnym wyborem. Co więcej, dzięki wspomnianym właściwościom tego rodzaju produkty świetnie sprawdzają się zarówno podczas zwykłej aktywności, ponieważ chronią od wiatru, a także podczas intensywnego wysiłku, kiedy doskonale oddychają.

Jaką grubość kurtki softshell wybrać?
Najlepiej wybrać kurtkę o grubości odpowiedniej do swoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli potrzebujemy wyłącznie delikatnej ochrony, która zagwarantuje nam przy tym najwyższą oddychalność, warto pomyśleć o lżejszym, cienkim modelu. Jeśli z kolei poszukujemy oddychającej kurtki na wyjazd na narty czy snowboard warto pomyśleć o produkcie posiadającym warstwę ocieplającą. Taka kurtka zapewni nam nie tylko ochronę przed wiatrem, ale również zapewni komfort termiczny. To dobre rozwiązanie, ponieważ grubsza kurtka softshell zapewni nam ciepło i ochronę przed wiatrem nie tylko podczas zjazdów, ale przede wszystkim podczas czekania na wyciąg.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *