Jak ubrać się zimą na trening?

Wiele osób nie lubi zimy dlatego, że trzeba się wtedy grubo ubierać. Szczególnie uciążliwe jest to bez wątpienia dla sportowców, którzy muszą poświęcać wiele czasu na ubranie się przed treningiem. Jak powinien wyglądać strój sportowy w zimie?

Podstawą bielizna sportowa
Pomimo, iż nie jest to wcale tak oczywiste, podstawą wydaje się być bielizna sportowa. Jest ona istotna w lecie, ale bardzo ważna jest również w zimie. Nie ma wątpliwości, że bielizna sportowa używana zimą powinna być na tyle gruba, aby chroniła przed przemarznięciem. Jednakże, gruba bielizna zwykle jest niezbyt wygodna. Poza tym, podczas aktywności, ciało się rozgrzewa, przez co łatwo byłoby się przegrzać w tego rodzaju bieliźnie. Rozwiązaniem zdaje się jednak być bielizna termoaktywna. Kiedy trzeba zatrzymuje ona chłód, a kiedy to konieczne przepuszcza powietrze i zapobiega przegrzaniu.

Wielowarstwowy strój sportowy
Niewątpliwie nie da się uniknąć w zimie wielowarstwowego stroju. Na koszulkę trzeba założyć bluzę, a oprócz tego niezbędna jest również kurtka. Z całą pewnością zakupów poszczególnych części stroju należy dokonywać w sklepie sportowym. Tylko tam dostępne są bluzy i kurtki, które pomimo swej dużej grubości nie są zbyt szerokie i nie hamują sportowcowi jego ruchów.

Trzeba też pamiętać o konieczności zabezpieczenia górnych partii ciała. Sportowiec przed treningiem, jeśli na zewnątrz panuje mróz, powinien ubrać czapkę oraz komin. Bieliznę znajdziesz tutaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *